DOM TO NIE TYLKO ŚCIANY I DRZWI. NIE TYLKO DOSKONALE WYPOSAŻONE WNĘTRZA I ŚWIETNIE DOBRANY DYWAN. DOM TO TEŻ WIDOK Z OKNA, KTÓRY PRZYWITA CIĘ KAŻDEGO DNIA ZARAZ PO PRZEBUDZENIU. TO BLISKOŚĆ SKLEPU, SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, PLACU ZABAW. TO MOŻLIWOŚĆ SPACERU Z DALA OD ZATŁOCZONYCH, MIEJSKICH ULIC. TO W KOŃCU MOŻLIWOŚĆ SPRAWNEGO DOJAZDU, CHOĆBY Z CENTRUM KRAKOWA. NAWET, JEŚLI NIE MASZ AKURAT SPRAWNEGO SAMOCHODU,

 

Z domu przy Kolnej w kilka minut dotrzesz do Szkół Podstawowych nr 54 oraz nr 132. Do tego niedaleko usytuowane jest Kangurowe Przedszkole, a także kilka placów zabaw.

Jeśli potrzebujesz nieco odpocząć albo potrenować, zapraszamy do Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna (a tam: basen, siłownia, sauna, hala sportowa, rehabilitacja). Po sąsiedzku jest także najnowocześniejszy w tej części Europy tor kajakowy oraz Krakowski Park Linowy. Nie można zapomnieć o licznych w tej okolicy szlakach rowerowych.

Sprawny dojazd  zapewnia pobliska obwodnica. Do centrum bez większych problemów dotrzesz w mniej niż kwadrans. A jeśli akurat masz samochód u mechanika? Nie ma sprawy, do domu dowiozą Cię autobusy 112, 203 oraz linia nocna 612. Dodatkowo, w okresie letnim, kursuje tramwaj wodny, którego przystanek znajduje się na Wiśle w pobliżu klasztoru benedyktynów.

 

Na spacery polecamy Lasy Tynieckie (fragment Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy). Tu naprawdę można delektować się spacerem bez tłumów i w pięknych okolicznościach przyrody. W pobliżu znajduje się malowniczo usytuowany klasztor kamedułów, który doskonale widać z okien domów na Kolnej.

Dla mieszkańców dużych miast kontakt z naturą przeważnie oznacza pakowanie prowiantu i długą podróż samochodem, żeby zobaczyć kawałek zieleni. Na Kolnej spacer po lesie czy wyjście nad rzekę to kwestia wyjścia z domu. Tu łono natury jest – dosłownie –  tuż za rogiem.